بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان آذربایجان شرقی در شهر تبریز در استان آذربایجان شرقی به منظور ترویج و معرفی فرهنگ مهدویت و آشناسازی اقشار گوناگون این شهر با شخصیت امام مهدی(عج) و تحکیم پایه‌های امامت و ولایت تأسیس شده و از سال 1389 مشغول به فعالیت می‌باشد. هم‌اکنون 49 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

مصاحبه با حجت الاسلام آقاجانی مدیر بنیاد، در باره طرح و اهمیت سه شنبه های مهدوی برگزار شد

مدیر بنیاد آقاجانی: سه شنبه‌های مهدوی عامل وحدت میان مردم و هر تشکلی است
به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عجل الله فرجه):سه شنبه‌های مهدوی عامل وحدت میان مردم و هر تشکلی است.

لطفی شد تا پس از سه ماهی که از اجرای طرح سه شنبه های مهدوی گذشته است خدمت حجت الاسلام آقاجانی مدیر بنیاد مهدویت استان آذربایجان شرقی برسیم تا در باره این طرح و اهمیت آن با ایشان مصاحبه ای داشته باشیم.
اهمیت این مصاحبه از آنجاست که سه شنبه های مهدوی در تبریز چه قبل و چه بعد از کرونا چندان حرارتی نداشت و در عرض سه ماه گذشته با اشراف و رهنمودهای مدیر بنیاد استان و اجرا و هماهنگی معاونت فرهنگی آموزشی بنیاد به ۲۶ شعبه و گروه رسیده است.
حجت الاسلام آقاجانی در این باره گفت: سه شنبه‌های مهدوی علاوه بر اینکه معارف مهدوی را بیان می کند عامل وحدت میان تشکل‌های مردمی شده است؛ این حرکت مهدوی به عنوان یک تشکل اختصاصی فعالیت نمی کند بلکه کار مشترکی بین همه مردم و نهادها و تشکل هاست که در تبریز با همکاری بنیاد این فعالیت به صورت سیستماتیک و هماهنگ انجام می شود و به دلیل همدلیِ مومنینی که از جان و دل در این راه هزینه می کنند، برنامه سه شنبه‌های مهدوی تاکنون به مشکل مالی و... برنخورده است.

آقا جانی در ادامه گفت: زمانی که اسم و نشانی از یک مطلب حقی در میان نباشد، طبعاََ نه سوالی راجع به آن پرسیده می شود نه جوابی بیان می شود؛ در مورد آقا امام زمان (ارواحنافداه) نیز تا یاد آن حضرت در جامعه پررنگ نشود، مردم کمتر سوال و پرسش راجع به آن حضرت مطرح خواهند کرد، اما وقتی یاد آقا و معارف آن حضرت تبلیغ و ترویج شد، سوالات و احساس نیاز ها به آن حضرت مطرح می‌شود فلذا ما همواره نیازمند برنامه‌هایی این چنینی هستیم که موجب تکرار و تذکر به مردم برای اهمیت دادن به جریان مهدویت می‌شود.

آقاجانی گفت: در عرض ۳ ماه گذشته بنیاد مهدویت استان در تبریز ۲۶ گروه اجرای سه شنبه های مهدوی را به کمک و تلاش مهدی یاوران و مومنان با اخلاص و منتظر در شهر تبریز به راه انداخته است در حالی که قبل از آن فقط در دو محل اجرا می شد.
آقاجانی در ادامه توضیح داد: همین که هر شخصی که از کنار این مراسمات می گذرد و یادی از آقا در دلش زنده می شود و یک یا صاحب الزمان می گوید، همین حد، کفِ هدف از این سه شنبه های مهدوی می باشد. اگرچه گروه های مومنی که افتخار همکاری با آنان را داریم، علاوه بر این امر، فعالیت های زیادی دارند و در روزهای سه شنبه در حین اجرای مراسم در مورد آقا امام زمان ارواحنافداه با مردم صحبت می کنند و بروشور هایی به مردم هدیه می کنند و اقداماتشان معرفت افزایی خوبی را در پی دارد و بروشور هایی هم از طرف بنیاد برای عزیزان هر هفته ارسال می شود تا هر سه شنبه مردم شهر شاهد این حرکت مهمِ تذکری و معرفتی باشند.

آقاجانی افزود: اگرچه مومنینی که این برنامه ها را اجرا می نمایند همواره خود هزینه های بسیاری در این زمینه می کنند تا این برنامه به صورت عالی پیش رود اما از طرف بنیاد مهدویت استان نیز حمایت هایی برای این شعبه های سه شنبه ها و هر گروهی که تازه به حرکت سه شنبه های مهدوی بپیوندد داشته و خواهد داشت.
آخرین ویرایش
در 1400/10/22 14:36

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
04115555505
تبریز، خیابان امام‌خمینی(ره)، نرسیده به چهارراه دکتر بهشتی، جنب آژانس ایران‌سیر
پیامک
30001366